Dogdancing - úvodní strana

Plánování výcviku

dogdance

Chceme-li v jakémkoliv oboru dosáhnout nějaké úspěchu, musíme dobře vědět, kam směřujeme. Jiné to není ani u výcviku psů. Pokud se chcete v tancování se psem někam posouvat, je důležité postupovat podle určitých pravidel. Každému vyhovuje jiný systém, já vám proto nabízím několik možností, jak si můžete tréninky naplánovat a mít v nich pořádek. Tyto možnosti klidně kombinujte.

Tréninkový plán

Naplánujte si vaši dogdancigovou kariéru dopředu. Poslouží vám k tomu plán o třech stupních: dlouhodobý, střednědobý a krátkodobý. Do dlouhodobého plánu si sepište veškeré cíle, kterých chcete dosáhnout. Můžou to být složené zkoušky, úspěchy na soutěžích nebo třeba jen předváděčka na dnu dětí. Toto jsou plány do budoucích let. Do střednědobého plánu patří to, čeho bychom chtěli dosáhnout v řádu měsíců. Sepište si sem zkoušky a soutěže, na které už máme konkrétní termíny, a také složitější cviky, které vám zaberou více času. Do krátkodobého plánu si zařaďte konkrétní prvky, na kterých právě pracujete, případně zkoušky nebo soutěže, které jsou již velmi blízko. Krátkodobý plán by neměl zahrnovat období delší než jeden měsíc.

Tréninkový deník

Do tréninkového deníku si pište, co jste se psem který den cvičili, jak vám to šlo a co byste chtěli zlepšit. Můžete si ho vytvořit v počítači, na papíře, nebo si pořídit zvláštní diář, který bude obsahovat jen vaše poznámky o výcviku.

Tréninkové dny

Vyberte si dva až tři dny v týdnu, na které si naplánuje určitou hodinu, kdy budete se psem pravidelně trénovat. Čistá doba takového tréninku by neměla přesáhnout hodinu, ale může to být klidně jen 20 minut. Tento systém vám pomůže trénovat pravidelně.

Trénink v diáři

Pokud nejste schopni se psem pravidelně trénovat, napište si do svého diáře na každý den jeden cvik, který se psem chcete procvičovat. Trénujte klidně venku během procházky.

Home Copyright © Tereza Zůnová 2012-2013 Mapa webu DOGDANCING