Laetitia Bohemica - úvodní strana

DAISY

podzimni_psi_tanecni.jpg, 139kB

Dasinka, celým jménem Daisy Chundelaté potěšení, je první pejsek, kterého jsem si pořídila. Nasměrovala mě na kynologickou dráhu, ukázala mi různé styly výcviku pejsků a pomohla mi najít ten, které mě vyhovuje nejvíc - pozitivní motivaci. Díky její úžasné povaze jsem si zamilovala cotonky nejen já, ale i celá moje rodina.

Daisy je úžasně vyrovnaný pejsek. Je velmi klidná a přizpůsobivá. Svou rodinu miluje a snadno si omotá kolem pacičky kohokoli chce. Svýma krásnýma očima dokáže vyjádřit lásku, stejně dobře jako chuť na něco dobrého. Miluje jídlo, pro pamlsky je schopná udělat cokoli. Ráda se účastní všeho, co její rodina podniká. Prochodila s námi hory, umí se chovat v restauraci, neudělá ostudu ani v centru města. Nejradši je ale na chalupě, kde vzorně hlídá svůj dům a užívá si zahrady - leží na sluníčku, s chutí hrabě díry do země, nebo si schovává kost na horší časy.

Daisy je velmi poslušná. Má za sebou velmi úspěšnou kariéru dogdancingu, kde získala mnoho pohárů a medailí. Je několikanásobní výstavní šampionka. Úžasná byla také v roli maminky. Měla dvakrát štěňátka, je matkou čtyř fenek a čtyř pejsků. Péči o ně vždycky zvládla na jedničku. Když byli malí, vzorně je kojila a pečovala o ně. Jakmile trochu povyrostli, užívala si her s nimi a učila je všem možným lumpárnám. Své děti miluje i nyní, když už jsou dospělé. I přes svůj věk si s nimi stále velmi často hraje, běhá s nimi a úžasně zapadá do celé smečky.

Daisy je můj neocenitelný pomocník také při výcviku ostatních pejsků. Má velmi rozvinuté komunikační schopnosti, je absolutně nekonfliktní. Díky tomu se umí dobře chovat i k bojácným pejskům a dodat jim sebevědomí. Ráda cvičí nejen se mnou, ale i s kýmkoli, kdo má v ruce něco dobrého. Často tak ukazuje lidem, jak pracovat s pejsky.

Daisinka je zkrátka ten nejlepší parťák. Jsem moc ráda, že právě ona je tím prvním pejskem, který se ke mně dostal.

Home Copyright © Tereza Zůnová 2012-2013 Mapa webu CHS LAETITIA BOHEMICA