Laetitia Bohemica - úvodní strana

ŠTĚŇÁTKA

Ciri, Cooly a Conan

V současné době nemáme žádná štěňátka a další vrh v tuto chvíli neplánujeme.

Štěňata z naší chovatelské stanice vyrůstají v bytě v neustálém kontaktu s lidmi. Seznamujeme je s co nejvíce novými vjemy, jakmile trochu povyrostou, chodíme s nimi na venkovní procházky, kde si zvykají na psi, lidi i na vše ostatní. Štěňátka i jejich matka jsou krmeni dle zásad BARFu a vychováváme je za pomoci pozitivního posilování (viz níže). Novým majitelům jsou předána čipovaná a s patřičným očkováním a odčervením, které odpovídá jejich věku. Majitelům štěňátka z naší CHS rádi pomůžeme i s výcvikem a výchovou jejich psího přítele.

Do nového domova si každé štěně dále odnese:

Hlavně si ale domů přinesete malého pejska připraveného stát se vaším nejlepším přítelem.

Conan s výbavičkou

Krmení

Maminka štěňátek a později i štěňátka samotná jsou u nás krmeni dle zásad BARFu. To znamená, že dostávají především to nejlepší maso různých druhů, kosti, ovoce a zeleninu. To vše pořizujeme v kvalitě pro lidskou spotřebu. Tyto základní složky jejich stravy zpestřujeme různými přílohami (ovesné vločky, rýže, těstoviny), vejci, mléčnými výrobky a různými potravinovými doplňky (lososový olej, mořské řasy...).

Jako pamlsky používáme doma sušené maso samotné nebo v kombinaci s ovocem. Tyto pochoutky střídáme s domácími pečenými sušenky z toho nejlepšího, co mohou pejskové dostat. Na kousání dostávají štěňátka především kvalitní kupované větší kusy sušeného masa.

Výchova

Se štěňátky "pracujeme" od nejranějšího věku, kdy začnou vnímat odměny (tedy asi od jednoho měsíce). Štěňátka jsou seznamovány se základními prvky slušného chování za pomoci pozitivní motivace. Pomocí tohoto stylu výchovy a výcviku s nimi také cvičíme jednoduché cviky. Cílem je navyknout štěňata na úzkou spolupráci s člověkem, na reakci na lidský hlas, na hraní si s hračkami a na další užitečné věci. Tyto aspekty štěně rozvíjejí po všech stránkách a usnadní mu jeho budoucí život.

Home Copyright © Tereza Zůnová 2012-2013 Mapa webu CHS LAETITIA BOHEMICA