Laetitia Bohemica - úvodní strana

Potřeby pro pejsky

potreby_aneli.jpg, 53kB

Pokud se chystáte na příchod nového pejska do rodiny, určitě se vám bude hodit seznam věcí, které pro něj budete potřebovat. V tomto seznamu ale určitě najdete i pár zajímavých typů na věci, které můžete pořídit svému staršímu pejskovi.

Měli byste mít připravené před příjezdem štěňátka

Pořiďte si co nejdříve

Časem se může hodit

Podrobněji k jednotlivým věcem pro vašeho pejska

Zde přináším jenom některé informace. Pro doporučení konkrétních výrobků vás odkazuji na článek Doporučujeme.

Hračky

Každý pes má sice rád jiné hračky, ale nejčastěji mají psi nejraději různé plyšové hračky, bavlněné uzly a pískací gumové hračky. U plyšových hraček si dejte pozor na části, které by pes mohl snadno odtrhnout (např. nalepené oči nebo nos), a na tenké oblasti, které by se při kousání a přetahování mohly přetrhnout (např. tenký krk hračky). Plyšová hračka musí být snadno pratelná v pračce.

Gumové pískací hračky jsou trochu ošemetné. Když totiž pejsek objeví, že hračka píská, často ho pískání baví mnohem déle než jeho páníčka. Proto je vhodné dávat pejskovi pískací hračku třeba jen na tu dobu, kdy je sám doma. Při výběru si dejte pozor, aby hračka nebyla z příliš měkké gumy a pejsek ji moc jednoduše nerozkousal.

Pelíšek

Pro štěňátko je nejlepší pořídit molitanový nebo jiný měkký pelíšek, který se dá snadno prát v pračce. Také pro začátek nekupujte moc drahý pelíšek. Je totiž možné, že štěně bude v pelíšku hrabat a okusovat ho. Časem jsem zjistila, že moje fenečka má nejradši pelíšky, ve kterých může pohodlně ležet na boku, nejen stočená do klubíčka. Také se jí moc líbí, když si může o vyšší okraj pelíšku opřít hlavu.

Psí známka

Něco, co pejsek bude mít na obojku a podle čeho ho bude možno identifikovat, byste určitě neměli zapomenout. Můžete koupit třeba kvalitní kovovou známku značky Red Dingo (na tu nejmenší se vejde jméno psa a vaše telefonní číslo). Další variantou jsou kožené kapsičky, do kterých můžete vložit papírek s kontaktem na vás a třeba známku s potvrzením o očkování proti vzteklině. Moc nedoporučuji trubičky se šroubovacím zavíráním, kde je stočený papírek. Je totiž možné, že se trubička sama otevře a papírek z ní pak lehce vypadne.

Bezpečnostní pás do auta

Při použití bezpečnostního pásu pro psy může pes v autě stát, sedět nebo ležet, nedostane se k řidiči a při dopravní nehodě sníží pás riziko zranění psa i spolujezdců. Na českém trhu seženete pásy od mnoha výrobců. Mě ale přijdou nejkvalitnější pásy od značky Greendog. Skládající se z vypolstrovaného hrudníku a širokých pásů s mohutnou karabinou, která se připíná k bezpečnostnímu pásu v autě. Vyrábí se ve čtyřech velikostech a v několika barvách, cena se pohybuje dle velikosti od 430 Kč do 725 Kč. Koupíte ho třeba na www.greendog.cz nebo ve větších zverimexech.

Misky

Misek najdete obrovské množství. Sama používám nejraději nerezové misky s plastovým stojanem. Jsou velmi praktické, protože se snadno myjí a pejskovi díky protiskluzové gumě vespod vůbec nepodkluzují. Tyto misky se stále častěji objevují v různých zverimexech. Seženete je také na www.zoohit.cz nebo na www.rogz.czjako melaminové misky.

Na cesty jsem své fence pořídila ještě lehkou gumovou skládací misku. Dá se složit do placičky, která se vám vejde v podstatě kamkoli. Používám ji na cestách na vodu i na krmení. Přesně tuto šikovnou mističku seženete také na www.zoohit.cz. Pro malé pejsky stačí nejmenší miska o objemu 0,5 l.

Zajímavé internetové obchody a co v nich najdete

Home Copyright © Tereza Zůnová 2012-2013 Mapa webu CHS LAETITIA BOHEMICA